Статті

10 способів розвивати баланс півкуль

Автор: Юлия Даценко02.25.2019

У попередній статті ми поговорили про те, наскільки важливо дотримуватися балансу в розвитку обох півкуль мозку дитини.

Сьогодні від мене 10 способів, як досягти балансу, кожен з якого це окремий комплекс і система.

1. Перетин середньої лінії тіла.

Грайте в ігри, які буквально змушують дитину перетинати середню лінію його тіла. Наприклад, дитина марширує на місці, високо піднімаючи коліна, і при цьому лівою рукою плескає по правому коліну, а потім правою рукою плескає по лівому коліну.
Існує безліч так званих “кнопок включення мозку”, на яких спеціалізується кінезіологія.

У книгах та інтернеті мільйон різних вправ. Не раз радила книгу “Гімнастика мозку. Книга для вчителів і батьків” Пол Е. Деннисон, Гейл Е. Деннисон.

2. Йога, орієнтована на різні види дихальних вправ.

Завдяки правильному диханню в мозок поступає додаткова кількість кисню, що сприяє його кращому функціонуванню в цілому. Сюди ж віднесу дихальну гімнастику, про користь якої знаємо все.

3. «Віджимання» з олівцем.

Тримайте олівець перед носом дитини. Відстань має бути досить далекою, щоб не бачити двоїння, і при цьому досить близькою, щоб по-справжньому зосередитися на предметі. Повільно переміщайте олівець вперед у напрямку до дитини і попросіть її вказати вам той момент, коли вона побачить замість одного олівця два. Попросіть дитину намагатися сфокусувати свій погляд так, щоб знову побачити один олівець. Як тільки у неї вийде досягти бажаної різкості, перемістіть олівець ще трошки ближче, поки вона знову не побачить два олівця. І потім повільно рухайте олівцем назад. Повторіть так три рази. Сюди ж відносимо всі комплекси вправ на зорове сприйняття.

4. Жонглювання

Жонглювання – це відмінна широкомасштабна діяльність мозку з балансу, адже вона вимагає добре скоординованих моторних навичок і зосередження уваги на об’єктах, які переміщуються від однієї сторони тіла до іншої. А тепер спробуйте пожонглювати на балансирі або на 1 нозі. Сюди ж віднесемо всі ігри на балансування.

5. Лексичні ігри.

Запропонуйте дитині наступну гру: нехай вона за 60 секунд постарається назвати якомога більше слів (будь-якої тематики), що починаються на певну букву. Порахуйте скільки слів вона змогла назвати і поспостерігайте за їх кількістю в динаміці. Ви побачите, як їй буде вдаватися це все краще і краще. таких ігор існує неміряна кількість.

6. Уява.

Грайте в найпростіші, але дуже ефективні гри: “Що буде, якщо …”, “Уяви, що ти перетворився на …” і т.д. Така діяльність стимулює дітей мислити нестандартно і розвиває їх креативність, використовуючи мовні навички та абстрактне мислення, які “забезпечуються” обома півкулями.

7. Тілесна перкурссія

Тілесна перкурссія (body percussion) – ритмотерапія, де в якості музичного інструменту використовується власне тіло.

8. Нейробіка

Нейробіка – комплекс вправ для стимуляції мозку, авторами якого є Лоуренс Катц і Меннінг Рубін.

9. Звуки і шуми.

Тут можна писати довго про вплив вібрацій звуків на наш мозок, але однозначно прослуховування природних звуків і шумів сприятливо стимулює обидві півкулі. Тут раджу ОРФ-підхід і музичну терапію.

10. Творчість.

Чим би ви не займалися – малювали, ліпили або різали по дереву – це все робота одночасно і правої і лівої півкулі. Тому пропонуйте частіше дітям зануритися в світ творчості, дозволяйте самовиражатися без шаблонів і прикладів.

На цьому можливості для балансу півкуль не закінчуються і список можна ще продовжувати і продовжувати.
У кожної дитини є певна ступінь дисбалансу мозку. У кого-то превалює ліва півкуля, а у кого-то – права.

Ці вправи, як і інші способи допоможуть сприяти його збалансованій роботі.

Залишити відгук

Вхiд на сайт

Реєстрацiя

Відновлення паролю


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/dgroup/.system/tmp) in Unknown on line 0