Статті

(Дис) Баланс мозку дитини

Автор: Юлия Даценко02.25.2019

“Лівопівкульна” або “правопівкульна” дитина: ще кілька років тому такий поділ був дужерозповсюджений. Однак сучасні психологи виявили, що домінування однієї з півкуль мозку може мати негативні наслідки для розвитку дитини. Зараз вони активно виступають за так званий «баланс мозку».

Раніше теорія нейропсихолога Роджера Сперрі, лауреата Нобелівської премії, про роздільну роботу обох півкуль, активно використовувалася психологами та педагогами. Але останнім часом все більшої популярності набирають теорії використання цілісного підходу в розвитку мозку дитини.

На тренінгу з проектування занять за своєю авторською методикою я роблю акцент саме на такому балансі, який слід підтримувати протягом усього заняття, чергуючи діяльність півкуль і їх взаємодію між собою.

«Мозок потребує спільної роботи двох півкуль, – говорить доктор Роберт Мелілло, відомий автор і експерт в області нейропсихології і нейроповедінкового розладів у дітей.

Збалансована робота головного мозку дитини забезпечує гарне функціонування травної та імунної системи, а також підвищує інтелектуальний рівень. Якщо робота мозку не збалансована, у дитини можуть виникати проблеми з моторними (руховими) навичками, здатністю обробляти інформацію, а також проблеми з травною, гормональної та імунної системами ».

А значить, нам необхідно спробувати відшукати, в чому криється дисбаланс у дитини.
Діти, що мають лівопівкульні затримки, можуть зазнавати труднощів з письмом (з написанням) і смисловим сприйняттям мови, оскільки ліва півкуля відповідає за інтерпретацію символічних понять.
Затримка в розвитку правої півкулі мозку може проявлятися у вигляді незграбності, неправильної постави і слабких навичок моторики, складності в інтерпретації зорових образів і просторових взаємин – наприклад, розпізнаванням осіб. Крім того, права півкуля більш ефективно розпізнає складні взаємозв’язки, звукові образи, наприклад, голос та інтонацію і «розуміє» музику.

У наступній статті ми розглянемо 10 найдієвіших вправ для балансу мозку. Чекаю на ваші коментарі, щоб розуміти, що ця тема вам цікава, і я буду продовжувати.

Юлія Даценко

Відгуки

  1. 10 способів розвивати баланс півкуль – DGroup

Залишити відгук

Вхiд на сайт

Реєстрацiя

Відновлення паролю


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/dgroup/.system/tmp) in Unknown on line 0