Статті

Ігри для розвитку аудиального / слухового сприйняття

Автор: Юлия Даценко12.15.2018

На тренінгах я показую багато вправ зі звуковим лото. До мене приходить багато запитів, як можна з ним працювати. Тому я вирішила трохи розширити відомі ігри зі звуками.

Звукове лото від DGroup існує вже в 3 частинах і може бути використано для віку 1-101.

Виділимо дві групи для роботи зі звуками:

1. Звук - зображення (1+)

- Знайти картинку: пропонуємо послухати звук і показати, кому/чому він належить. Для дітей від 1 року вибираємо прості звуки (домашні і дикі тварини, природні явища).

- Вибрати картинку: пропонуємо послухати звук і вибрати відповідне з 3-5 зображень.

- Підтвердити / Спростувати: пропонуємо послухати звук, показуємо картинку і просимо підтвердити або спростувати, чи цієй тварині / цьому предмету належить звук.

- Частота звучання: пропонуємо послухати по черзі кілька разів 2 звуки (наприклад, корова, вівця, корова, вівця, вівця). Запитуємо, який звук лунав частіше: яких тварин було більше.

//dgroup.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/477980-pgdwgt-514-min.jpg

- Який звук був відсутній? Розкладаємо 4 картки перед дитиною і пропонуємо послухати 3 звуки, після цього питаємо, якого звуку не було (хто з тварин нічого не сказав?).

- Яке зображення відсутнє? Розкладаємо 3 картки і пропонуємо послухати 4 звуки, після цього запитуємо, якої картинки не вистачає, а звук був (кого з тварин немає?).

2. Звук - пам'ять (3+)

//dgroup.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/523495-piuy1t-338-min.jpg

- Звуки по порядку: пропонуємо прослухати 3-5 звуків, після цього назвати в тій же послідовності.

- Послідовність карток: пропонуємо прослухати 5-7 звуків і після цього розкласти зображення по порядку.

- Хто порушив послідовність? Пропонуємо послухати по черзі звуки (корова-лев-корова-лев-корова-соловей-корова). Який звук розірвав ланцюжок?

- Групи звуків: пропонуємо послухати 7-9 звуків і після цього розподілити їх за групами (арфа-гроза-лев-грім-тигр-гітара: групи - музичні інструменти, природні явища, тварини).

- Який звук не належить до цієї групи? Пропонуємо прослухати 7-9 звуків і знайти зайвий (арфа-гітара-барабан-півень-флейта-маракаси).

- Асоціативні пари: пропонуємо прослухати 3-4 пари звуків і потім назвати їх (крокодил-гроза, душ-пожежа, фен-собака).

- Звуки по пам'яті: пропонуємо прослухати 7 звуків і після цього назвати, який був 1, 3 і 5 звук).

- Сортування звуків: пропонуємо прослухати 5-7 звуків і просимо назвати все, крім ... (природних явищ).

- Логічні історії: пропонуємо прослухати 5-10 звуків і скласти логічну історію. Для початкового рівня обираються "логічні / очевидні" звуки і шуми (дитина плаче-брязкальце-дитина їсть), потім звуки підбираємо "не логічні" (душ-крокодил-терка). Такий вид занять максимально розвиває уяву і фантазію.

Як бачите, ігор зі звуковим лото можна придумати велику кількість! Не зупиняйтеся на цих, придумуйте і розвивайтеся весело і продуктивно!

Завітайте в наш магазинчик в розділ Дидактичні ігри. Там ви знайдете гру Звукове лото в трьох частинах.

Дидактична гра Пошук пар

Дидактична гра для дітей, спрямована на розвиток загального і візуального сприйняття, навичок пошуку відповідностей, асоціативного мислення. Як грати?...

Арт-лото “Комахи”

Гра за принципом лото на тему “Комахи”, яка розвиває загальне сприйняття і асоціативне мислення. Як грати? Роздрукувати картки, розрізати...

Дидактична гра Зимові забавки

Як грати? Роздрукуйте і зміцніть картоном, за необхідності можна заламінувати плівкою або скотчем. Далі оберіть дві картинки, що відрізняються. Запроп...

Залишити відгук

Вхiд на сайт

Реєстрацiя

Відновлення паролю


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/dgroup/.system/tmp) in Unknown on line 0