Статті

Игры с крупами

Ігри з крупами – це просто!

Автор: Юлия Даценко08.20.2018

Крупи є вдома у кожної господині, а це значить, що ви можете самостійно організувати цікаві розвиваючі ігри для своєї дитини. Автори проекту Divasik box приділяють багато часу розробкам завдань на моторику і сенсорику, частина з яких завжди присвячена іграм з крупами. Ігри з сипучими матеріалами прекрасно розвивають сенсорне сприйняття світу, дрібну моторику дитячих ручок.

Розвиток дрібної моторики рук стимулює вдосконалення зорової, нервової, м'язової і кісткової систем організму

Це стає можливим, завдяки складним взаємодіям всіх цих систем при виконанні дрібних і точних рухів, в чому і полягає суть дрібної моторики. Крім цього дрібна моторика істотно впливає на мовленнєвий розвиток, оскільки моторний і мовний центри в мозку знаходяться «поруч», а стимуляція моторного центру неодмінно активізує і мовний.

Сьогодні ми зробимо невеликий огляд, який допоможе вам урізноманітніти ваш час з дитиною.

Для гри підійде все, що у вас є - манка, кукурудзяна крупа, гречка, перловка, сочевиця, рис, насіння, горох, квасоля. Ще нам знадобляться:

  • дрібні іграшки, наприклад, з кіндер-сюрпризів або лего;
  • жолуді, каштани, горіхи;
  • клей, різнокольоровий картон, надувні кульки;
  • різні ємності (різні за величиною тарілки, коробки, пластикові контейнери тощо.);
  • іграшкова посудка, лопатки, ложечки, сито, воронка, пінцет;
  • дерев'яна дошка;
  • харчові барвники.

Коли починати?

З питань безпеки починаємо з великих видів круп або макаронів, якими неможливо вдавитися, але все одно дітей попереджаємо, що в рот нічого брати не можна, і постійно стежимо за дитиною.

Починати знайомитися з крупами можна вже з того моменту, коли дитина почне самостійно сидіти. Звичайно, до повноцінних ігор ще далеко, але вже в цьому віці дуже важливо розвивати тактильне сприйняття. Для цього набираємо в глибокий посуд манку або кукурудзяну крупу, і занурюємо в них маленькі ручки. Незважаючи на всю простоту, дитина буде в захваті. А з року можна починати грати в більш складні ігри.

Ищем клад

Шукаємо клад!

У глибокій ємності з крупою ховаємо маленькі іграшки, різнокольорові фішки, для дівчаток можна заховати навіть прикраси. Завдання дитини полягає в тому, щоб їх знайти. Азарт і інтерес посилиться ще більше, якщо постійно ховати нові іграшки (ось таким цікавим чином можемо дарувати дитині нові іграшки). За одну гру можна запропонувати дитині кілька ємностей з різними крупами, при цьому скарб буде знаходитися в кожній. Можна навіть купити спеціальну дерев'яну шкатулку, в якій будемо зберігати всі цінні знахідки. Дитині від року ця гра дуже сподобається.

Пересыпаем крупу

Пересипаємо крупу

Для дитини ця гра теж буде цікавою. Пересипаємо крупи з однієї ємності в іншу. Можна пересипати руками, а можна використовувати спеціальні пристосування: лопатки, ложечки, маленьку іграшкову посудку. Граючи в цю гру, звертайте увагу дитини на такі поняття, як "багато", "мало". "Ось в цій баночці багато крупи, а тепер пересипаємо. Ось бачиш, тепер тут мало, зате вже в цій баночці багато". Також звертаємо увагу дитини на звук падаючих круп. Горох видає дзвінкий звук, рис - більш приглушений, а ось манка майже беззвучна.

Сортировка крупы

Сортуємо крупу

Цей вид ігор відмінно тренує увагу, посидючість, ну і звичайно, дрібну моторику. Змішуємо трохи квасолі і гороху. Просимо дитину упорядкувати в різні тарілочки. Буде ще краще, якщо ви запропонуєте тарілочки по аналогії кольору з крупами. Горох сортуємо в жовту тарілочку, червону квасолю, в червону і т.д. Коли дитина буде постарше, змішуємо ще більше різних круп. Дитині буде дуже цікаво заповнювати крупами коробку від шоколадних цукерок або лоток від яєць, з цією метою можна використовувати навіть формочки для льоду.

Парные мешочки

Парні мішечки

Ця гра допоможе розвивати таку сенсорну здатність, як тактильне сприйняття. Зараз дуже модно шити сенсорні мішечки, в яких використовуються різні наповнювачі. Але якщо ви не володієте навичками рукоділля, або у вас не вистачає на це часу, можете використовувати звичайні надувні кульки. Наповнюємо по дві кульки однакової крупою, зав'язуємо ниточкою. Якщо у вас є п'ять різних видів круп, відповідно вийде десять мішечків. Складаємо їх в довільному порядку, а дитина на дотик шукає однакові.

Игры с крупами

Фарбуємо рис

Яскраві кольори подобаються всім малюкам. Ігри з рисом яскравого кольору вашим діткам шалено сподобаються! Для фарбування розводимо барвники водою і вливаємо невелику кількість в кожну ємність. Закриваємо ємності кришкою і активно трясемо. На цій стадії процесу малюк може з радістю вам допомагати. Далі підсушуємо рис в духовці до тих пір, поки він не стане розсипчастим. Орієнтовна температура в духовці-150-200 градусів. Ось і все, у вас виходить справжня веселка! Цей рис можна відсортувати за кольором в різні ємності, він стане в нагоді малюкові ще для багатьох ігор. А можете з його допомогою створити незвичайну сенсорну коробку.

Необычные аппликации

Незвичайні аплікації

Варіантів аплікацій теж багато. У 3-5 роки можна створювати за допомогою круп справжні шедеври. На картоні малюємо клеєм більш складний малюнок. Потім по контуру приклеюємо різні крупи, дуже ефектними виходять аплікації з різнокольорового рису. Дуже цікаво виготовляти пластилінові аплікації. На картонці розмазуємо пластилін, на якому зубочисткою створюємо малюнок. А далі вдавлюємо по контуру і всередині контуру різнокольоровими крупами своє творіння. Таким чином, можна виготовляти листівки на сімейні свята. Крім дрібної моторики у вашої дитини розвиваються творчі задатки, фантазія і уява. А ще ви прекрасно проведете час!

Залишити відгук

Вхiд на сайт

Реєстрацiя

Відновлення паролю


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/dgroup/.system/tmp) in Unknown on line 0